Gebze Panorama Haber

GTO Başkanı Çiler: “Dijital Dönüşümün Merkezi Gebze’dir!”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, bugün pandemi süresi sonrası ilk kez yüz yüze gerçekleşen Oda’nın Nisan Ayı toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Başlıklar halinde konuşma yapan Başkan Çiler özellikle pandemi sürecinde önem kazanan dijital yaşam, çözüm ve dönüşümünde Gebze’nin sahip olduğu Bilişim Vadisi Projesi ile Dijital Dönüşümün Çıkış Yeri ve Merkezi olduğuna işaret etti.

GTO Başkanı Çiler: “Dijital Dönüşümün Merkezi Gebze’dir!”
362
28 Nisan 2022 - 19:25

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, bugün yüz yüze gerçekleşen Oda’nın Nisan Ayı toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Başlıklar halinde konuşma yapan Başkan Çiler özellikle pandemi sürecinde önem kazanan dijital yaşam, çözüm ve dönüşümünde Gebze’nin sahip olduğu Bilişim Vadisi Projesi ile Dijital Dönüşümün Çıkış Yeri ve Merkezi olduğuna işaret etti.

PANDEMİ BİZİ İSTER İSTEMEZ 1-0 ÖNE GEÇİRMİŞTİR

Odanın Nisan ayı toplantısının açılışında konuşan Başkan Çiler, hepimizin milletçe Dünyanın ortak belası olan Covid-19 mağduru olduğunu, hepimizi iki yıldır adeta eve hapsettiğine işaret ederek, “Ancak Türkiye olarak söylemeliyim ki, bu pandeminin dezavantajları olduğu gibi önemli avantajı da oldu. Bizi eve hapsetti. Biz 6.ncı duyu olan dijital teknoloji ile hareket ettik ve bu dijital modernizasyon ile pratik olarak uzun süre evde çalışmak zorunda kaldık. Bu da Dijital sistem ile çalışmayı bu sürede hem gerekli kıldı hem de bize çok lazım ve gerekli oldu. Hiç beklemediğimiz kadar bol düşünme zamanımız odu. Ben hatırlıyorum bir günde 575 kişiyi aramışım telefonda… Değerli Eşim bile şaşırdı. Dolayısı ile kendimize de biraz fazla zaman ayırma vaktimiz oldu.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN ÇIKIŞ MERKEZİ GEBZE’DİR

Bize pandemide hava ve su kadar önemli bir ihtiyaç olan dijital çözüm ve dijital sistem yabancı değildi. Çünkü bunun ülke olarak merkezi zaten Gebze idi ve biz bununla iftihar ediyoruz.

PANDEMİDE HAYATINI KAYBEDEN DEĞERLERİMİZİ HER ZAMAN RAHMETLE ANACAĞIZ

Allah bi daha yaşatmasın. Pandemi süresince biz de çok önemli ve tanıdık değerlerimizi kaybettik. Çok yakın arkadaşlarımızı toprağa verdik. Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah. Karar aldık. Yeni Oda binamızda onlar için ayrı bir anma köşesi hazırlayacağız ve her yanlarından geçişte onlara birer Fatiha okuyacağız. Bir kez daha rahmet diliyorum.

GTÜ’NÜN KURULUŞUNDA ODAMIZIN ÇOK BÜYÜK EMEĞİ VAR

Oda olarak yarının yetişkinleri olan gençlerimize büyük yatırım yapıyoruz. Bu anlamda öncü kuruluşuz Gebze Ticaret Odası olarak. İlkokuldan liseye. Liseden Üniversiteye kadar çocuklarımızın eğitimdeki zorlu yolculuklarına imkanlarımız çerçevesinde yardımcı oluyoruz. Her zaman yanlarındayız.

Yeri gelmişken özellikle belirtmekte yarar görüyorum. Gebze’ye bir üniversite kurulması için çok büyük çaba harcadık Oda olarak. Hep Gebze Üniversitesi dedik ve her platformda bunu dile getirdik.

Gebze Üniversitesi’nin kurulması için Sayın Cumhurbaşkanımıza defaten arz ettik. Neticede Gebze Teknik Üniversitesi üzerinde karar kılınmış ki bu gerçekleşti. Allah’a şükür.”

GTÜ ÖĞRENCİLERİNİN GEBZE’YE ENTEGRASYONU İÇİN ODA OLARAK ÖNEMLİ ÇALIŞMAMIZ VAR VE DEVAM EDİYOR

Bir diğer çok önemli husus Gebze Teknik Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerimizin Bölgemizdeki barınma sorunudur. Bugün üniversitemizde yaklaşık 10 bin 500 öğrenci eğitim görmektedir…Bu kadar büyük hacimli öğrenci sayısı bir anda nereye yerleştirilsin hususunda baştan büyük sıkıntılar yaslandığın biliyoruz. Ve biz Gebze Ticaret Odası olarak bu hususta büyük çaba gösterdik. Fakat öğrencilerimizin büyük bir kısmı yakın bölge olan Tuzla’da ikamet ediyor. Onların çoğunluğunu Gebze bölgesinde ikamet edebilmeleri için hepimize büyük görev düşüyor. Bu kadar öğrencinim  bölgemizde ikamet etmesi hem bizleri mutlu edecek, hem kendileri daha rahat olacak, hem de  bölgemizi önemli ve ciddi anlamda ticari bir sirkülasyon olarak da hareketlendirecektir kuşkusuz.”

HABER:  YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -