Gebze Panorama Haber

İTO Değişim Platformu’na ilgi çok büyük!

Sözcülüğünü ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran’ın yaptığı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Değişim Platformu 2. Toplantısını 26 Şubat Cumartesi günü İstanbul Bostancı’da bulunan The Green Park Hotel’de gerçekleştirdi.

İTO Değişim Platformu’na ilgi çok büyük!
100
26 Şubat 2022 - 18:19

İTO Değişim Platformu Toplantısı’na 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İSİYAD Genel Başkanı Cemal Çoban, Redstone Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Kırmızıtaş Başaran MARİMDER Genel Başkanı Zeki Gedikoğlu başta olmak üzere çok sayıda iş adamı, STK yöneticisi Ömer Faruk Başaran’a destek verdiler.

Toplantı platform sözcüsü Ömer Faruk Başaran’ın konuşması ile başladı, Başaran şunları ifade etti:

“Yeni kurulmuş bir platform olarak başta İbrahim Melih Yıldırım döneminden olmak üzere birçok insan ve derneğin katılımını sağladık. Derneğimize çok geniş bir katılım var. Bu yola samimiyet çerçevesinde başladık. Değişime ve yeniliklere açığız. Yeni bir oluşum oluşturmak lazım. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Beraber hareket edecek herkese kapımız açık.

İTO SİYASİ İKTİDARIN TEKELİNE GİRMEMELİ

Ticaret odası iktidarın tekeline girmemelidir. Ticaret odasının görevi esnafın ve tüccarın haklarını savunmak, çıkarlarını gözetmektir siyaset yapmak değildir. Sivil ama kanunla düzenlenmiş bir kuruluş olmalıdır. Geçtiğimiz hafta farklı kesimlerden farklı görevler alan arkadaşlarla bir araya geldik. Siyasi açıdan farklı düşüncelerin bir araya gelmesi herkesin yararına olur. Namık Kemal’in de dediği gibi hakikatin şimşeği fikirlerin çatışmasından çıkar.

BİZE KARŞI YAPILAN NEZAKETSİZ DAVRANIŞLARA SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Birilerinin bir makama talip olması düşman olmayı gerektirmez. Mevcut İTO yönetiminde çatlaklar var. Bu bir demokratik yarış küslüklere ve kırgınlıklara gerek yok. Demokratik yarış, nazik ve kibar bir şekilde devam etmeli. Bize karşı yapılan nezaketsiz davranışlara sessiz kalmayacağımızı herkes bilmeli.

Ticaret odası seçimlerinin tarihi cumhurbaşkanının insiyatifinde olan bir konu. Seçimlerin genel seçimler sonrası olacağını düşünüyorum.”dedi.

Toplantıda konuklar ve STK sözcüleri de konuşma yaparak Ömer Faruk Başaran’ın başlattığı İTO Değişim Platformu’na destek vereceklerini ifade ettiler.

YILMAZ IŞIK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin