Gebze Panorama Haber

İzmit’te bir vatandaşı yankesicilikle çarpan iki kişi İstanbul’da yakalandı

İzmit’te bir vatandaşı yankesicilikle çarpan iki kişi İstanbul’da Kocaeli Polisi tarafından yakalandı. Konuyla ilgili resmi açıklama şöyle:

İzmit’te bir vatandaşı yankesicilikle çarpan iki kişi İstanbul’da yakalandı
207
17 Temmuz 2021 - 16:06

Emniyet Müdürlüğümüzce, vatandaşların üzerine Pislik atmak suretiyle Yankesicilik yaparak vatandaşlarımızın cebinden para çalan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda,

07.06.2021 günü İzmit İlçemizde bir vatandaşımızın yanına gelerek ‘amca yeleğin kirlenmiş’ şeklinde oyalayarak ceketini temizleme bahanesi ile müştekinin cebinde bulunan 12 adet Cumhuriyet altını, 1.300 TL ve 100 dolar parasını alan şahıslarla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde, L.K. ve T.T. isimli şüpheliler 16.07.2021 günü İstanbul ilinde yapılan operasyonla görevlilerimizce yakalanarak Gözaltına alınmıştır.

Şüpheli şahıslar Emniyet Müdürlüğümüzdeki işlemleri tamamlandıktan sonra 16.07.2021 günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslar L.K. ve T.T. çıkarıldığı mahkemece Tutuklanmıştır.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 16.07.2021

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -