Gebze Panorama Haber

Kandıra açılışında gazeteciler yağmurda bırakıldı
143
25 Şubat 2022 - 22:45

*KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR*

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ilimizde de basın sektöründe çalışanlar, özellikle sahada koşturup, haber toplayan gazeteci arkadaşlarımız, oldukça zor şartlarda çalışmaktadır.

Yaz kış demeden görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan, geçmiş yıllarda gittikleri her yerde saygı duyulan, kendileri için her yerde çalışma alanı ayrılan gazeteci arkadaşlarımız, son günlerde gittikleri yerlerde bırakın çalışacakları masayı, bilgisayarını koyacak bir yer bile bulamayacak hale gelmiştir.

Buna en iyi örnek ise bugün İzmit-Kandıra yolunun ilk 8 kilometrelik bölümünün açılışında yaşananlardır. Muhabir arkadaşlara oturacak veya yağmurdan korunacakları bir yer hazırlanmadığı gibi, zor şartlarda çalışırken, bir bakan korumasının, ayakta haber yazmaya çalışan meslektaşımızı, “Çirkin görüntü oluşturuyorsunuz” diyerek göndermeye çalışmıştır.

Hatta meslektaşımızın, “Biz nerede çalışalım?” sorusunu yönetilmesi uzerine “O benim problemim değil” diyerek cevap vermesi de cabası olmuştur.

Bu ve buna benzer olaylar son günlerde sıklıkla yaşanmaktadır. Gazeteciler, sizlerin yaptıklarını ve söylediklerini kamuoyuna duyurmak için görevli olarak programlarınıza ve toplantılarınıza gelmektedir.

Tüm siyasi partilere, STK’lara ve belediyelere sesleniyoruz. Önceliğiniz görevli arkadaşlarımızın çalışabilecekleri bir alan oluşturmak ve bu alanı sadece gazetecilerin kullanmasını sağlamaktır. Aksi takdirde yarın bu gazeteci arkadaşları programlarınızda bulamayabilirsiniz.

*KOGACE YÖNETİM KURULU*

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -