Gebze Panorama Haber

“Kaskınız Kaskonuzdur” Projesinde start verildi

“Kaskınız Kaskonuzdur” Projesinde start verildi
240
05 Kasım 2020 - 12:05

“Kaskınız Kaskonuzdur” Projesinin Bilgilendirme Programı, Vali Seddar Yavuz’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından trafik denetimlerinde risk boyutu yüksek olan araçlardan motosiklet ve motorlu bisiklet denetimlerinde özelikle koruma başlığı kullanımına ağırlık verilmesi istenmiştir. Kask kullanımının ölümlü ve yaralanmalı kazaları büyük oranda azalttığı göz önüne alındığında ilimizde de kalıcı tedbirler alınması hayati bir zorunluluk haline gelmiştir.

Valilik koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Büyükşehir Belediye Başkanlığınca da desteklenerek, ilimizde motosiklet sürücüleri üzerinde kask kullanımı hususunda duyarlılık ve farkındalık oluşturmak, motosiklet sürücülerinin karışmış olduğu trafik kazalarında kask kullanmama nedeni ile yaşanan can kayıplarını veya yaralanmaları en aza indirmek amacıyla hazırlanan  “Kaskınız Kaskonuzdur” projesinin bilgilendirme programı, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Milli İrade Meydanı, Bulvar Taksi Durağı yanında gerçekleşen bilgilendirme ve farkındalık programına; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra,  Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, emniyet müdür yardımcıları, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Vali Seddar Yavuz programda yaptığı konuşmalarında;  Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatlarıyla trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaların aza indirilmesi ile ilgili bir eylem planı hazırlandı. Bu eylem planı da İçişleri Bakanlığımız tarafından uygulamaya konuldu. Burada yerel yönetimlerimizin trafik güvenliği konusundaki katkıları fevkalade önemli. Bugünde yine özellikle motor sporlarıyla ilgilenenler yada motor binenlerin kask takması konusu ile ilgili “Kaskınız Kaskonuzdur” mottosuyla bir kampanya düzenlemiş oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkılarıyla bu projeyi hayata geçirmiş olacağız. Hedefimiz; yaşanan trafik kazalarında can kayıplarını en aza indirmek. Böylelikle de kazalarda yaşanması muhtemel acı ve kederin biraz olsun önüne geçmek. Bununla ilgili çalışmalarımız hem ülke düzeyinde, hem de il düzeyinde devam ediyor. Bu vesileyle kıymetli Emniyet Müdürümüzü, değerli teşkilat mensuplarını ve bu projenin hayata geçirilmesinde katkı sunan değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diyen Vali Seddar Yavuz Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur maçında Süper Lig ekibi MKE Ankaragücü’nü yenerek bir üst tura çıkan Kocaelispor’un kazandığı galibiyet hakkında basın mensuplarına yaptığı açıklamalarında;  “Kocaelispor denildiğinde en çok söz hakkı olan Büyükşehir Belediye Başkanımızdır. Çünkü Kocaelispor konusunda emeği var. Öncelikle hem Kocaelispor’u, hem de Kocaelili kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bizim evimizde de bir sevinç vardı. Özellikle Lise son sınıfa giden oğlum maçtan sonra büyük bir sevinçle yanımıza geldi, “Baba Yendik” diyerek Kocaelispor’un kazandığını söyledi. Bende çok mutlu oldum. İnşallah başkanımızın ve şehrimizin desteğiyle Kocaelispor daha iyi bir noktaya gelir. Bizimde Kocaelispor’a bu galibiyetler yolculuğunda bir katkımız olur.” diyen Vali Yavuz herkese kazasız, belasız günler temennisinde bulundu.

Vali Seddar Yavuz konuşmalarının ardından protokol üyeleri ile birlikte yoldan geçen motosikletleri durdurup, kaskın kullanılmasının önemini hatırlatarak, kaskı olmayan motor sürücülerine 120 adet kask dağıttılar.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -