Gebze Panorama Haber

Kaya: “15 Temmuz, Milletimizin yazdığı son destandır!”

Kaya: “15 Temmuz, Milletimizin yazdığı son destandır!”
172
14 Temmuz 2022 - 12:03

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, 15 Temmuz’un yıl dönümünde mesaj yayınladı.

Hain FETÖ Darbe Girişiminin 6. Yıl dönümünde mesaj yayınlayan Başkan Recep Kaya, Türk Milleti’nin 15 Temmuz gecesi destan yazdığını, darbeci hainlere en güzel cevabı ellerindeki bayraklarıyla verdiğini ifade ederek, “15 Temmuz Milletimizin Ülkesi, vatanı ve bayrağı söz konusu olduğunda nasıl bir ve beraber olduğunu anlatan son kahramanlık destanıdır.
15 Temmuz gecesi yediden yetmişe bütün halkımız uçaklara, tanklara ve silahlara karşı kendi canını ortaya koyarak vatanına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Milletimizin tarihi ülkemize içeriden ve dışarıdan kasteden hainlere karşı ülke için gözünü kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarla doludur. Bu vatanı atalarımızdan nasıl emanet aldıysak 15 Temmuz’da da öyle sahip çıktık. 15 Temmuz şehitlerimiz işte bu emaneti gelecek nesillere bırakmak için gözlerini kırpmadan mücadele etmişlerdir ve bu uğurda şehit olmuşlardır.”dedi.
EMANETE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Aziz Şehitlerimizin emanetine sahip çıktıklarını ve hainlere karşı yazılan bu destanı hiçbir zaman unutturmayacaklarını vurgulayan Recep Kaya, sözlerini şu sözlerle sürdürdü: “Türk Milleti olarak tüm şehitlerimiz ve 15 Temmuz şehitlerimizden aldığımız bu emanete sahip çıkacak bu hain kalkışmayı unutmayacak ve unutturmayacağız.
Türk Milleti bağımsızlık azmi ve kararlığını, bir ve beraber olduğunu yeniden kenetlenerek bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. O gece şehitlerimiz canlarını verdiler fakat karşılığında da ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlere fırsat vermediler.
Bizlerde şehitlerimizden emanet olan vatanımızı her şartta korumaya muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaya, gelişmiş kalkınmış lider bir ülke olması İçin tüm gayretimizle çalışmaya kararlıyız. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -