Gebze Panorama Haber

Kaymakam Kubilay ve Başkan Şayir’den esnaflara Türk bayrağı 

Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı hediye etti. 

Kaymakam Kubilay ve Başkan Şayir’den esnaflara Türk bayrağı 
137
28 Ekim 2021 - 13:11

Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Dilovası İlçe Emniyet Müdürü Turgut Yazar Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle gün boyu esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek Türk bayrağı hediye ettiler.

CUMHURİYETİMİZİN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ 

Ziyaretlerde esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Kaymakam Kubilay “Bayrak bizim kutsalımız evinde ve dükkanın da bayrağı olmayanların da bayrakları olsun istedik. Esnafımızın ve vatandaşlarımız ile hasbihal de ettiğimiz ziyaretlerde, birlikte nice bayramlar geçirme temennisinde bulunduk.

Bu vesile ile tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. 98 yıl önce olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE GÜÇLÜ ve BÜYÜK BİR ÜLKE 

Başkan Şayir ise yaptığı açıklama da “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milletimiz için milat sayılan, Türkiye Devletinde yeni bir rejimin kabul edildiği gündür. Cumhuriyet ile yeni bir dönem başlamış ve 100. yılına yaklaştığımız şu günlerde ülkemiz yeni bir vizyon kazanmıştır.

İnanıyoruz ki; 2023 ve 2053 vizyonları ile Türkiye artık daha güçlü ve büyük bir ülke olmuştur. Vatandaşlarımıza ve esnafımıza hediye ettiğimiz bayraklarla Dilovamız’ın kırmızı beyaz olmasını istiyoruz. Bayrak bizim kutsalımız. Evinde ve dükkanında bayrağı olmayanların da bayrakları olsun istedik. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu kutlu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -