Gebze Panorama Haber

Kaymakam Mustafa Güler ve Eşi Nuray Güler Öksüz/Yetim Çocuklar ve Aileleriyle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler tarafından ilçemizde yaşayan öksüz/yetim çocuklar ve ailelerine iftar yemeği programı düzenlendi.

Kaymakam Mustafa Güler ve Eşi Nuray Güler Öksüz/Yetim Çocuklar ve Aileleriyle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
457
16 Nisan 2022 - 17:09
Muallimköy Öğretmenevinde düzenlenen programa Kaymakam Mustafa Güler ile eşi Nuray Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutanı Muharrem Poyrazoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Abdurrahman Tokmak, bazı daire amirleri, muhtarlar ile öksüz/ yetim çocuklar ve aileleri katıldı.
İftar yemeğinde konuklarıyla yakından ilgilenen Kaymakam Mustafa Güler ile eşi Nuray Güler masaları tek tek gezip, aileler ve çocuklarla sohbet etti. Daha sonra Turguttepe Camii İmam Hatibi Ömer Efeoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle iftar programı başladı. Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı. Akabinde Turguttepe Camii İmam Hatibi Ömer Efeoğlu yemek duasını yaptı.
Ramazan’ın en anlamlı sofralarından birinde buluştuklarını ifade eden Kaymakam Güler, “Kıymetli Belediye Başkanımız, değerli daire müdürüm, mesai arkadaşlarım, kıymetli muhtarlarımız ve davetimize icabet eden kıymetli anneler, babalar ve sevgili yavrular hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Allah tuttuğunuz oruçları, yaptığınız duaları kabul etsin. Ramazan ayı başı rahmet ortası mağfiret sonu günahlardan arınma ayı olduğu için bu aylarda birliğimize beraberliğimize kardeşliğimize daha fazla önem veriyoruz. Bu amaçla sizlerle bu akşam bir iftar yapmak istedik. Sizleri davet ettik sizlerde davete icabet ettiniz Allah razı olsun.

Biz tabii ki sizlerin her zaman yanınızda olmak istiyoruz. Kapımız her zaman sizlere açık. Kaymakam olarak Belediye Başkanı olarak Kamu Kurum ve Kuruluşları olarak sizlerin ihtiyaçlarına ve sıkıntılarına her zaman cevap vermek bizim boynumuzun borcu. Çünkü sizler bizlere emanetsiniz. Bu güzel yavrular bu güzel kardeşlerimiz geleceğin Türkiye’sini inşa ve imar edecek. Onları yalnız, mahzun bırakmamamız lazım. Şefkatle, sevgiyle, ilimle ve irfanla büyütüp inşallah geleceğin Türkiye’sinde onların söz sahibi olması için çalışmak zorundayız. 
Güzel yavrularımız bazılarınızın annesi bazılarınızın babası olmayabilir ama Allah ahirette annenizle babanızla buluşmayı nasip etsin. Bu eksikliğinizi bizim gidermemiz çok zor. Boşluğu doldurmak gerçekten kolay değil. Allah annenize ve babanıza güç kuvvet versin. Onlar iki görevi birden yapıyorlar. Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor “Ben ve yetimi himâye eden kimse cennette şöylece (iki parmağını bitiştirerek) beraber bulunacağız” Sizler bir anlamda Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olan insanlarsınız. 
Devletimiz bütün imkânlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında. Bizler bir taraftan kaymakamlık olarak bir taraftan belediye olarak çocuklarımıza ve ailelerimize destek olmaya çalışıyoruz bundan sonra da olacağız. Ülkemiz güçlendikçe, kuvvetlendikçe bu yardımlar ve destekler daha da artacaktır. Bizim kapımız sizlere her zaman açık. Sıkıntıya düştüğünüzde gerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza gerekse Kaymakamlığımıza gelip her zaman kapımızı çalabilirsiniz. Bizde imkanlarımız ölçüsünde sizlere yardımcı olacağız inşallah.
Bu çocuklarımızı güzel ahlak sahibi, imanlı, İrfanlı ve vicdanlı birer evlat olarak yetiştirmek hem sizin hem de bizim boynumuzun borcu. İnşallah her birine güzel bir meslek kazandırırız.  Her birini bir üniversitede okutarak kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlarsak işte o zaman biz görevimizi hakkıyla yerine getirmiş oluruz. Allah hepimizi öncelikle Kadir gecesine daha sonra da Ramazan Bayramı’na sağlıkla ve huzurla erişmemizi nasip etsin. Bu evlatlarımızın Allah yar ve yardımcısı olsun. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dedi.

Çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Kaymakam Güler, çocuklara derslerine çok çalışıp başarılı olmalarını söyledi. İftar Kaymakam Mustafa Güler’in Osmanlı geleneği olan diş kirası ve çocuklar için hazırlanan hediyeleri takdim etmesinin ardından sona erdi.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -