Gebze Panorama Haber

KOGACE, Vedat Çalık’ı kınadı

KOGACE, Vedat Çalık’ı kınadı
289
08 Temmuz 2022 - 11:56

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Kocaeli Çınar Gazetesi yazarlarından Ergün Demir, kaleme aldığı köşe yazısı sebebiyle, kendisi hakkında ağıza alınmayacak kelimeler sarf ettiği gerekçesiyle Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık’ı bir basın açıklaması ile kınadı. KOGACE’nin kınama yazısı şöyle:

KINAMA

Cemiyetimiz üyesi, Kocaeli Çınar Gazetesi yazarlarından Ergün Demir, kaleme aldığı köşe yazısı sebebiyle, Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık tarafından, adeta ağza alınmayacak ifadeler ile hakarete uğramıştır.

Meslektaşımız Ergün Demir’e yapılan hakaretler, hepimize yapılmıştır. Kentimizi temsil edebilecek konumda bulunan Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık’ın üslubu, hakaretleri bir siyasi partinin il başkanına yakışmamaktadır.

Duruşu ve kelimeleri ile herkese örnek olması gereken şahsın, kendisine hakim olamadığı ortaya çıkmıştır.

Basının hür ve özgür olması gerektiğinden sürekli dem vuran kişilerin, daha küçücük eleştiriyi bile kaldıramadıklarına bu olayda şahit olduk.

Evlatlarımıza, çocuklarımıza örnek olmasını beklediğimiz kişinin konuştuğu, hitap ettiği dil, endişe vericidir.

Hal böyle iken, bu kişinin ileriki günlerde, kent siyasetinde önemli bir yere gelmesi durumunda, basın mensuplarına nasıl davranacağını şimdiden merak ediyoruz.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak meslektaşımız Ergün Demir’e yapılan hakaret ve ithamları kendimize yapılmış kabul ediyor ve il başkanı Vedat Çalık’ı kınıyoruz.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -