Gebze Panorama Haber

Komşuda Emekliye Yılbaşı İkramiyesi

Komşuda Emekliye Yılbaşı İkramiyesi
199
19 Kasım 2022 - 13:02

Bulgaristan Maliye Bakanı Rositsa Velkova, geçici kabine toplantısının ardından Başbakanlıkta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Geçici hükümet bu yıl da Noel Yortusu ve Yılbaşı kutlamaları dolayısıyla Bulgaristan’daki tüm emeklilere 70 leva (Yaklaşık 690 TL) tutarında ikramiye verilmesi için 142 milyon levalık gerekli finansmanı sağladı” diye bildirdi.

Kırcaali Haber Gazetesinin haberine göre, Bakan Velkova, “Ülkemizde enflasyon ilk kez tersine dönüyor ve bu yılın eylül ayında  %18,7’den 1,1 puan azalarak ekim ayında %17,6’ya geriledi. Beklenen yavaşlama, Maliye Bakanlığı’nın makroekonomik tahminleriyle uyumludur. Bunun nedeni, geçici hükümetin kasıtlı olarak üzerinde çalıştığı gaz, petrol vb. enerji taşıyıcılarının fiyatlarındaki düşüştür” diye kaydetti.

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Lazar Lazarov, “Nüfusun gelirlerini artırmaya yönelik tutarlı politikasının bir parçası olarak, geçici hükümet bugün, aralık ayında her emekliye bir defaya mahsus ikramiye ödenmesine izin veren devlet sosyal güvenlik sistemi bütçesine ek bir kaynak sağlanmasına ilişkin sıra dışı tedbiri kabul etti. Aralık ayı emekli maaşı ile birlikte ödenecek ikramiye, 2 034 000 emeklinin gelirlerini doğrudan etkileyecek” dedi.

Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı ile birlikte sendikalar asgari ücretin 2023’teki gelişimine ilişkin görüşmelerin başlatılacağını sözlerine ekledi. Lazarov, görüşmenin hafta sonunda gerçekleşmesi beklendiğini söyledi.

(Kaynak: Kırcaali Haber)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    casino siteleri - slot siteleri