Gebze Panorama Haber

Merkez Sağ Politikacı Şahinler, Tansu Çiller’e böyle sahip çıktı: “O kadar sorun varken, Memleketin tek sorunu Eski Başbakanımızın siyasete geri dönüşü müdür?”

Doğru Yol Partisi Siyasi İşler ‘den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Halil İbrahim Şahinler kendi sosyal medya sayfasından bir açıklama yaparak, yeniden siyasete dönüş yapması konuşulan  Eski Başbakanlardan Tansu Çiller’e sahip çıktı. Şahinler açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Merkez Sağ Politikacı Şahinler, Tansu Çiller’e böyle sahip çıktı: “O kadar sorun varken, Memleketin tek sorunu Eski Başbakanımızın siyasete geri dönüşü müdür?”
538
24 Mart 2022 - 17:18

ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM !!!
Ülkenin acil aşılması gereken enflasyon, işsizlik, terör ve komşumuzda olan savaş gibi sorunları varken sanki tüm sorunlar aşılmış gibi ülkenin sorunu sadece eski başbakanımız Tansu Çiller’in siyasete dönüp dönmemesi veya kaç oy alacağı tartışılıyor. Kendi içlerinde fikren ve davranışlarıyla uyum içinde olmayan 6 parti bir araya geliyor ittifak devam edecek mi yoksa dağılacak mı diye soran yok ,ama diğer tarafta Tansu Çiller’in aleyhinde bir yıpratma politikası almış başını gidiyor. Madem bir başarı sağlayamayacağını biliyor ve eminseniz neden günlerce tartışıyorsunuz ? Önemsemiyorsanız gündeminizden hiç düşürmüyorsunuz ? Kurulmuş olan yüzlerce siyasi parti varken neden onları dikkate almıyorsunuz da ben milletimi özledim kelimesini neden önemsiyorsunuz ? Demek ki söylemeye cesaret edemediğiniz bir gücün dengeleri değiştireceğinizden çok eminsiniz ki şimdiden yıpratma politikası yapıyorsunuz diye düşünmemek mümkün değil. Bakınız meclise sunulacak olan seçimlerle ilgili önerge kabul edilirse Kurulmuş olan ittifakların baraj altında oy alan partilere meclise girme olasılığını düşünüyor musunuz… önerge kabul edilirse altılı masadan en fazla 2 partinin meclise girebileceğini hiç hesap ediyor musunuz ? zamanında seçim yeterliliği için emanet Milletvekilleri aldı sustunuz…Kimi genel başkan kendi partisine güvenmeyip başka bir siyasi partinin ismi altında seçime girdi utanmadan sustunuz da Türkiye Cumhuriyeti’nin Bir Başbakanını üstelik zamanında şimdi muhalefet edenleri bakan ,Milletvekili yapan Bir Başbakana utanmadan nasıl eleştiriyorsunuz. Seversiniz veya sevmezsiniz ama siyasi bir terbiye ,bir adap vardır …size söylenecek Teksöz EDEP YAHU .EDEP YAHU….
Halil İbrahim ŞAHİNLER
DYP GNL.BŞK.YRD
SİYASİ İŞLER BAŞKANI

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -