Gebze Panorama Haber

LGS’de Türkiye Şampiyonu Kocaeli’den çıktı

LGS’de Türkiye Şampiyonu Kocaeli’den çıktı
540
30 Haziran 2022 - 14:56

Türkiye genelinde 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı kapsamında Kocaeli Marmara Koleji öğrencisi Oğulcan GÖRLEN tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. LGS Şampiyonu Oğulcan GÖRLEN, bu başarıyı elde etmesinde büyük rolü olan, akademik açıdan her adımda yanında olan Kocaeli Marmara Koleji’ne ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından haziran ayı başında yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının sonuçları bugün açıklandı. LGS’de öğrencilere farklı branşlardan toplamda 90 soru soruldu. 1 milyon 236 bin 313 öğrencinin başvurduğu sınav, iki oturum hâlinde gerçekleşti. Sınavda öğrencilere; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil soruları yöneltildi.

LGS’de Kocaeli Marmara Koleji farkı

LGS Sınavında tüm soruları doğru yanıtlayan Kocaeli Marmara Koleji öğrencisi Oğulcan GÖRLEN, Türkiye ve Kocaeli birincisi oldu. Oğulcan GÖRLEN, kendisini sosyal ve akademik yönden her zaman destekleyen ve başarısında büyük katkısı olan Kocaeli Marmara Koleji’ne, öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ederek büyük gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -