Gebze Panorama Haber

Marmara’daki Iğdırlılar Darıca’da buluştu

Marmara’daki Iğdırlılar Darıca’da buluştu
114
23 Ağustos 2022 - 9:43

Marmara Iğdırlılar dernekler Federasyonu resmen kuruldu ve hafta sonu Darıca’da tanıtım toplantısı yapıldı. Çok sayıda bölge protokolü ve işadamı ile davetlinin katıldığı programda Iğdırlılar birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Darıca’da düzenlenen kahvaltılı tanıtım toplantısına; AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Gebze Belediye Başkan yardımcısı Selamet Güner, Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Muhiyettin Gültekin, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş,, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, MHP Darıca İlçe Başkanı Yücel Bektaş, İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü, İYİ Parti Darıca İlçe Başkanı Güven Altay, Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Başkanı Ali Taştan, HDP Darıca İlçe Başkanı Halime Ada, CHP Kocaeli il Başkan Yardımcısı Baran Aydın,  TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, Darıca Dernekler Federasyonu Başkanı Mesut Koca, Marmara KAISİAD Başkanı Şamil Yalçın, İstanbul Türkiye Azarbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer Karakoyunlu,İSKADER Başkanı Ali Ang, İşçi Sendikası Genel Başkanı Servet Yeşilyayla, KAISİAD eski başkanı Nasrettin Bavaş, Darıca Trabzonlular Dernek Başkanı Umut Sağlam, Darıca Artvinliler Dernek Başkanı Nihat Tohumcu, Darıca Karabüklüler Dernek Başkanı İsmail Torun, Darıca Afyonlular Dernek Başkanı Cafer Üstü, Öz Diyarbakırlılar Dernek Başkanı Cebrail Korkmaz, KOTSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tatlı, Gebze Şoförler Odası Başkanı Necati Kaya, Gebze Pazarcılar Odası Başkanı Hicaz Atsız, Gebze Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alper Demir,  Darıca Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Kaplan Sönmezyıldız, Darıca Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Aşkın Çolak, Darıca Şoförler odası Başkanı Emin Serin, İstanbul Iğdırlılar Federasyon Başkan Yardımcısı Cemal Korkunç,  STK’ların başkan ve yöneticileri ile çok sayıda işadamı ve davetli katıldı.

FEDERASYON DARICA ÇINARALTI’NDIA….

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir selamlama konuşması yapan Marmara Iğdırlılar Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Nihat Yıldırım, “Iğdırlılar olarak küçük parçalar halindeki dağılımı, federasyon çatısında birleştirirsek fayda sağlayacağımızı düşündük ve bu yönde harekete geçtik. Federasyonumuzu kurduktan sonra çok olumlu tepkiler aldık ve lokasyonumuzu da hemşehrilerimizin daha çok bir arada olduğu Darıca Çınaraltı Meydanı’nda oluşturduk.

Bizimle beraber olan yol arkadaşlarımızla, topluma katkı sağlamak amacındayız. Doğduğumuz yerin kültürel değerlerini yaşatmanın yanı sıra doyduğumuz yer olan Gebze ve Darıca bölgesine de katkı sunmak istiyoruz. IĞDIRFED’in Marmara Bölgesi için hayırlı olmasını diliyor, programa katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI OLARAK EMRİNİZDEYİM”

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Memleketler olarak hep bir arada büyümüşüz. Her ortamda ve her yerde bir araya gelmişiz. Türkiye, muhteşem bir mozaik haline gelmiş. Iğdırlılar Federasyonu’nun yerinin Darıca’da olmasından da ayrıca mutluluk duydum. Dernekçiliği de çok fazla önemsiyoruz. Derneklerin yanında değil, emrinde olmayı amaçlıyoruz. Darıca Belediye Başkanı olarak da Iğdır Dernekler Federasyonunun emrindeyim.

“BİRLİKTE YAŞAMAK ZORUNDAYIZ”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da Anadolu’nun muhteşem bir coğrafya olduğuna dikkat çekerek; “Anadolu’nun her şehrinin ayrı bir güzelliği vardır. Her şehrimizin ayrı bir kültürü var ve yaşatılması gerekiyor. Bu ülkede hem yazı hem de kışı yaşıyorsunuz. Ben de kendi Ağrılıyım ve Iğdır’a komşuyuz. Ağrı’da soğuktan donarken Iğdır’da insanların baharı yaşadığına şahit oldum. Bu güzel memleket güçlü olduğunda, dünyadaki tüm insanlık mutluydu. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzda üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Bizim güçlü olmamız için hiçbir engel yok. Dernekler, bu ülkenin demokrasisi için dikilmiş bir fidandır. Gördüm ki Marmara bölgesinde Iğdırlıları Nihat Yıldırım da gayet güzel bir şekilde bir araya toplamış. Bu başarıyı gösteren Nihat Yıldırım ağabeyime teşekkür ediyorum. Bir arada yaşamak mecburiyetindeyiz. Daha güçlü Türkiye için hep beraber çalışacağız.” Dedi.

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir de Marmara Iğdır Dernekler Federasyonuna her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. STK’ların önemine değinen Şair;  “Rabbim kardeşliğimizi bozmasın. STK’lar genelde örf ve adetlerimizi ön plana çıkaran, vatandaşlarımızın dertlerine derman olan kurumlardır. Ayrıca her fikirden insanların olması STK’ları daha da farklı kılıyor. Federasyonun kuruluşu hayırlara vesile olsun. İnşallah bu yapının içerisinden bir de konfederasyon çıkar. Nihat Yıldırım’a cesaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada çok kaliteli bir ekip oluşturulmuş. Biz de her türlü desteği vermeye hazırız. Birlikteliğiniz daim olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

“BİR O KADAR DA GEBZE VE DARICALIYIM”

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Abdullah Adıgüzel de federasyonun kurulmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kendisinin de Iğdır doğumlu olduğunu söyleyen Adıgüzel; “Iğdırlı olduğum kadar da Gebze ve Darıcalıyım. Ülkenin kalkınması ve birlik olma adına güzel çalışmalar yapmayı arzu ediyorum. Nihat Yıldırım ve ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“FEDERASYON YETİMLİĞİ BİTİRDİ!”

TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu da Türkiye’nin renklerinin zenginliği olduğunu ifade etti. Iğdırlılar olarak bedel ödediklerini söyleyen Tanrıkulu; “Iğdır’da doğan çocuklara bizim borcumuz var. Dünyada en başarılı olan ülkeler STK’ları fazla olan ve STK’ları çalışan ülkelerdir. Iğdırlıların bir federasyonunun olmaması gerçekten eksiklikti ve bu federasyon ile yetimliğin de bitirildiği gündür bugün. Nihat Yıldırım ve ekibini kutluyor, he zaman emrinizdeyim. Hep birlikte birlik ve beraberliğimize sahip çıkalım” dedi. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri