Gebze Panorama Haber

Mart kışı pazarı da vurdu!

Mart ayının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde birden bire bölgemizi etkileyen olumsuz kış koşulları semt pazarlarını da vurdu. Hafta sonuna denk gelen pek çok semt pazarı ( Mevlana Kapalı Cuma Pazarı dahil) da kurulamadı. Cumartesi günleri Gebze Yenikent’te kurulmakta olan Cumartesi Pazarı da olumsuz hava koşullarından nasibini aldı.

Mart kışı pazarı da vurdu!
87
12 Mart 2022 - 11:35

Perşembe gününden itibaren bölgemizi olumsuz yönde etkileyen ve zaman zaman tipi şeklinde kar yağışı ile birlikte seyreden sert kış koşulları  bu günlere denk gelen bölgemizdeki pek çok semt pazarının da kurulamamasına yol açtı. Son olarak , Cumartesi günleri 2424 sokak üzerine  kurulan Gebze Yenikent Semt Pazarı kış koşullarından ve soğuk havadan ötürü kısmen kuruldu.  Pazara bazı pazarcı esnafı bugün tezgahlarını açarken çok sayıda esnafın ise hiç gelmediği görüldü. Mahalle sakinlerinin de ileriki saatlerde kısmen kurulan pazardan ihtiyaçları olan ürünlerden alış veriş yapmaları bekleniyor.

Gebze Yenikent’te cumartesi günleri kurulan pazarın bugün aşırı soğuk havadan ve kar beklentisinden ötürü kısmen kurulduğu görüldü.  YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -