Gebze Panorama Haber

MERKEZ SAĞDA SÜRPRİZ YENİ GELİŞME: Şahinler, Tansu Çiller ile görüştü
771
10 Ocak 2022 - 10:46

…”Yılladır yürüdüğümüz yolda laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Misyonumuzun ülkemize yaptıkları hizmetlerle ve yatımları ile temsilcileri liderleri başta rahmeti rahmana kavuşan 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel , İsmet Sezgin gibi büyüklerimiz ve hayatta olan büyüklerimiz eski genel başkanlarımız ,bakanlarımız ve millet vekillerimiz ile aldığımız yetki ve görevimizin gereği sorumluluk ilkesi içerisinde devamlı temas içinde bulunarak bu güne kadar merkez sağı temsil etmeye çalıştığımız gibi,bundan sonrada azimle ve kararlılıkla çalışacağız.Türkiyenin içinde bulunduğu başta ekonomideki spekülatif dalgalanmalar olmak üzere Ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirmek üzere eski genel başkanımız ve Türkiye Cumhuriyetinin ilk Kadın Başbakanı sayın Prof.Dr.Tansu Çiller ile istişarelerde bulunuyoruz ve edindiğimiz engin tecrübelerinden feyz alarak merkez sağın yeniden iktidar olabilmesi için bu tür istişarelerimiz olacaktır…”

İkili arasındaki sürpriz ziyaretin merkez sağ kulislerinde önemli etkilerinin olacağı ve bu ziyaretin önümüzdeki günlerde  başka sürpriz ziyaretleri de beraberinde getirebileceği  ifade ediliyor.

BU ZİYARET SÜRPRİZ OLDU…

Doğru Yol Partisi Siyasi İşler Başkanı Halil İbrahim Şahinler, İstanbul’da Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller ile sürpriz bir görüşmede bulundu…

TANSU ÇİLLER KİMDİR?

Tansu Penbe Çiller (24 Mayıs 1946, İstanbul), Türk ekonomistakademisyensiyasetçi ve 22. Türkiye Başbakanı. Başbakanlık görevini 1993-1996 yılları arasında sürdüren Çiller, Türkiye siyasi tarihindeki ilk ve tek kadın başbakandır. 1993-2002 yılları arasında Doğru Yol Partisi genel başkanlık görevini yürüttü. 1996-1997 yılları arasında Başbakan yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı görevini üstlendi.

Süleyman Demirel‘in çağrısıyla siyasete atılan Çiller, ilk defa 1991 Türkiye genel seçimlerinde Doğru Yol Partisi İstanbul milletvekili olarak meclise girmiştir. 1991-1993 yılları arasında Demirel tarafından kurulan koalisyon hükûmetinde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak yer almıştır. Demirel 1993 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi cumhurbaşkanı olarak seçilince yeni DYP genel başkanının seçilmesi için yapılan kongrede yeni genel başkan seçilmiş ve 50. Türkiye Hükûmeti‘ni kurmuştur. Başbakanlığı döneminde verilen düşük yoğunluklu savaş nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin modernleşmesi çalışmalarına katkı vermiş ve PKK’nın ABD yönetimi tarafından terörist örgütler listesine alınmasını sağlamıştır. 1995 Türkiye genel seçimlerinde partisi %7.35 oy kaybederek 3. sıraya gerilemiştir. 1996 yılında Necmettin Erbakan tarafından Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi koalisyonunun oluşturduğu 54. Türkiye Hükûmeti‘nin kurulmasıyla Çiller’in başbakanlık görevi sona ermiştir. Yeni hükûmette Çiller Başbakan yardımcısı ve Dışişleri bakanı olarak görevlendirilmiştir.

Refah Partisi‘ni kapatma davası devam ederken Erbakan, başbakanlık görevini Çiller’e devretmek amacıyla 18 Haziran 1997’de Cumhurbaşkanı Demirel’e istifasını sunmuştur.[1] Cumhurbaşkanı Demirel 54. hükûmet protokolü gereği başbakanlık görevini Çiller’e vermemiştir. 1999 Türkiye genel seçimleri’nde partisi %7,17 oy kaybederek 5. sıraya gerilemiştir. 2002 Türkiye genel seçimlerinde ise partisi %9.54 oy oranıyla küçük bir farkla seçim barajının altında kalmıştır. 2002 yılında yapılacak kongrede adaylığını koymayacağını açıklamıştır ve aktif siyasetten çekilmiştir. (Kaynak: Wikipedi)

 

Haber: YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri