Gebze Panorama Haber

Gebzeli Minibüsçülerin “Remzi Babası”,Gebze-Harem Hattı Kurucularından Remzi Şen vefat etti

Gebze’nin tanınan ve sevilen simalarından olan, yıllardır Gebze’de yaşayan ve şoför esnaflarının “Remzi Baba”sı olarak anılan Gebze-Harem Minibüs hatlarının da kurucularından olan Remzi Şen yakalandığı amansız hastalıktan ötürü 71 yaşında Hakkın rahmetine kavuştu.

Gebzeli Minibüsçülerin “Remzi Babası”,Gebze-Harem Hattı Kurucularından Remzi Şen vefat etti
1.062
21 Eylül 2021 - 17:31

Remzi Şen ismini Gebzeliler, 70’li yıllarda Gebze-Harem hattında minibüçlülük esnaflığı yaparken ve bu hattın ilk kurucularından birisi olarak tanıdı. GEBZE-HAREM hattı o yıllarda popüler ve Gebze-Haydarpaşa tren seferlerine paralel olarak en çok rağbet edilen hattı. Bir çok insan 70’li yıllarda Gebze’den minibüse binerek Harem’e kadar yolculuk yapıyor ve İstanbul yolculuğunu bu hat üzerinde tercih ediyordu. Aslen memleketi Trabzon olan ve çok uzun yıllardır Gebze’ye gelerek ilk yerleşen  ve hayatını minibüsçü esnafı alarak idame ettiren  Minibüsçülerin “Remzi Babası” Remzi Şen, son yıllarda Halk Otobüsü işletmeciliği gelmeden önce Gebze-Yavuz Selim mahallesi arasında  minibüsüyle yolcu taşımacılğı yapıyordu. Yaklaşık bir yıldır kan kanseri hastalığından muzdarip olduğu öğrenilen ve son yıllarda Eskihisar’da ikamet eden Remzi Şen’in cenazesi bugün kılınan öğle namazına müteakiben Gebze Merkez Mezarlığında toprağa verildi.

Gebze Panorama Haber ( www.gebzepanorama.com) olarak Merhum’a Allah’tan rahmet, Kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz. YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -