Gebze Panorama Haber

“Muzaffer Altıntaş” Orta Okuluna duygulandıran protokol ziyareti

“Muzaffer Altıntaş” Orta Okuluna duygulandıran protokol ziyareti
206
28 Kasım 2022 - 22:10

Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, beraberinde Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ile birlikte Gebze Yenikent’te bulunan Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu ve Hadiye Cemre Altıntaş Anaokulunu ziyaret ettiler ve bayrak törenine katıldılar. Buradaki programa önceki yılın sonunda 30 Aralık 2020 tarihinde korona nedeniyle 81 yaşında hayata gözlerini yuman Okulun Kurucusu Gebzeli Hayırveser İş İnsanı Muzaffer Altıntaş’ın oğulları Halit-Turgut Altıntaş Kardeşler de hazır bulundular.

28.11.2022

Her hafta pazartesi günü farklı bir okulda düzenlenen bayrak törenine ve ardından okul ziyaretlerine devam eden Gebze Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ile Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün beraberinde Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ile birlikte bu haftaki durakları Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu ve Hadiye Cemre Altıntaş Anaokulu oldu. Protokol üyeleri Öğrencilerle bir araya gelerek okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

OKULUN KURUCUSU MERHUM GEBZELİ HAYIRSEVER İŞ İNSANI MUZAFFER ALTINTAŞ

Muzaffer ALTINTAŞ KİMDİR?
Covid-19 tanısı ile 2020 Aralık ayında tedavi altına alınan Gebze’nin hayırsever işadamlarından, Altıntaş Şirketler Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı, GebzeliİşadamıMuzaffer Altıntaş Tuzla Devlet Hastanesinde tedavi altına altında iken 30 Aralık günü akşam saatlilerinde 81 yaşında hayata veda etmişti. Gebzeli Hayırsever İşadamı Muzaffer Altıntaş, Gebze Ramada Encore, Altıntaş Anibal Hotel,Yumrukaya yolundaki Grand Gebze Hotel gibi Oteller Zinciri’nin Sahibi idi.
Küçük yaşlarda Gebze’ye gelip yerleşen, aslen Trabzon Maçka eşrafından olan Muzaffer Altıntaş, işe yorgancılıkla başlayıp ardından taksicilik ve taşımacılık yaparak, Gebze’nin en eski esnaflarından olan ve akabinde oteller zinciri kuran Gebzeli işadamı olarak biliniyor. Gebze’ye hem kendi adına, hem merhume hanımı adına Gebze Yenikent mahallesinde, Muzaffer Altıntaş İmam-Hatip Ortaokulu–Hadiye Cemre Altıntaş Ana Okulu gibi iki okul kazandıran Altıntaş ayrıca 90’lı yıllarda Gebze’nin en eski tarihi camilerinden olan Tarihi Sultan Orhan Camii restorasyonunu da üstlenmiş ve bu hususta BURSA Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ‘ne yardımcı olmuştu.

ÖĞRENCİLER PROTOKOLÜ SELAMLADI

Protokolü okulun girişinde Okul Müdürü Okul Müdürü Selçuk Çelebi karşıladı. Bayrak törenine Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in yanı sıra Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ile Hayırsever Muzaffer Altıntaş’ın oğulları Halit Altıntaş ve Turgut Altıntaş katılım sağladı. 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DOĞAN: “SEVGİLİ ÖĞRENCİLER SİZİN BAŞARINIZ BİZİ GURURLANDIRIR!”

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Gebze İlçe Milli Müdürü Şener Doğan, okulun öğrencilerini selamladı ve başarılı eğitim çalışmaları diledi. Doğan, ” Hayır sevenlerin kapısı hiç bir zaman kapanmaz. Merhum Muzaffer Amcamızın yaptırmış olduğu bu güzel okulumuzda eğitim gören siz değerli öğrencilerimizin her birinizin başarılı olacağından en ufak bir kuşkumuz yok. İyi dersler diliyorum sevgili öğrenciler” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKGÖZ: “SEVGİLİ ÖĞRENCİLER HAYALLERİNİZE ULAŞMAK İÇİN OKUMAMIZ LAZIM!”

Gebze B:elediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, başarılı olmanın tek yolunun ilim ve irfan yolunda başarılı olunması olduğuna işaret ederek tüm öğrencilere başarılı eğitim çalışmaları diledi,. Başkan Büyükgöz, ” Sevgili çocuklar, Hayallerimize ulaşabilmek için ne yapacağız? Bir hedef koyup o hedefe odaklanmak olacaktır. Sizlerin gözlerindeki o okuma isteği ve çabasını görüyoruz. Hayallerinize ulaşabilmeniz için tek yol okumak, okumak ve okumaktır. İyi bir eğitim almanızdır. Hedefimizi koyacağız. Sizi gelecekteki hayallerinize götürecek olan şey nedir? İyi bir bilgi birikimi ve iyi bir eğitim almaktır. Yolunuz açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

KAYMAKAM ÖZYİĞİT: ” BİZLERE BU OKULU YAPAN İNSANA (MUZAFFER ALTINTAŞ) DUA ETMELİYİZ!”

Öğrencilere ‘İyi dersler ve başarılar’ dileğinde bulunan Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit “Bizler, öğretmenleriniz ve aileniz sizleri çok seviyoruz. Hatta sizi çok seven hayırseverlerimiz var. Bu okulu sizler için yapmışlar. Bizde bu iyiliği yapan hayırseverlerimize dua etmeliyiz. 

Bugün sizleri görmek ve hayırseverlerimize teşekkür etmek için Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulumuza misafir olduk. Hepinize derslerinizde başarılar diliyorum. Allah muvaffak etsin.” dedi. 

Öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı’nı okuyan Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ve beraberindeki heyet, öğretmenler ile kısa bir değerlendirme toplantısı yaparak öğrencilerin durumu, okulun ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı. Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere tavsiye ve nasihatlerde bulundular. 

PROTOKOL “HADİYE CEMRE ALTINTAŞ” ANA OKULUNU DA ZİYARET ETTİ

Protokol, buradaki programın ardından hemen yanıbaşında bulunan 6 Derslik, 1 Oyun Odası, 1 Mutfak, 1 Yemekhane, 1 Kütüphane, 17 Öğretmen İle 2013 yılından beri hizmet veren Merhum İş İnsanı Muzaffer Altıntaş’ın Merhume Eşi Hadiye Cemre Altıntaş’ın ismini taşıyan anaokulunu da ziyaret ederek burada miniklerle buluştular. Burada Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Başkan Zinnur Büyükgöz , İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ile Merhume annelerinin ismini taşıyan okulu ziyaret eden Gebzeli İş İnsanları Halit-Turgut Altıntaş Kardeşleri Ana okulun minikleri “Hoş geldiniz” yazıları ile karşıladılar. eğitim öncesi anaokulu eğitimi alan 3-6 yaş miniklerce karşılanan protokol üyeleri miniklere çeşitli hediyeler verdiler ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldılar. Haber: YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -