Gebze Panorama Haber

Osmanoğlu, ”Bu Kentin Önceliği Galericiler Sitesi Değil Depremdir”

Osmanoğlu, ”Bu Kentin Önceliği Galericiler Sitesi Değil Depremdir”
400
10 Aralık 2020 - 13:10

Gelecek Partisi Gebze İlçe Başkanı Müslüm Osmanoğlu Gebze Eski Askeri Kışla ile ilgili çok sert açıklamada bulundu.

Osmanoğlu, Her deprem sonrası çalışmalarımız sürüyor diyerek bizleri oyalayan zihniyet şimdide kalkmış yok efendim böyle oldu şöyle oldu deyip başından atmaya çalışıyorlar. Askeri Kışla’nın kesinlikle rantlaşmasına ve beton yığını haline dönmesine karşıyız. Millet Bahçesi olacak dendi tamam dedik halkımız rahat nefes alabileceği bir yere kavuşacak dedik. Orada Galericiler Sitesinin açılması kadar saçma bir proje olamaz olmamalı. Deprem ile ilgili çalışmalar yapıyoruz diyenler bu alanda hiçbir proje açıklamamakla beraber en uygun yerlerden bir tanesini tamamen rant uğruna açmaya alışıyor.

TOKİ Emlakçılık Yapmaya Kalkıyor

Bir yandan TOKİ’den devralındı TOKİ girmeyecek dendi ama diğer yandan alanın yarısından fazla bir kısmı TOKİ’ye devrediliyor. TOKİ ne yapıyor Gebze’deki arsalarını satışa çıkarıyor ev yapmak yerine emlakçılık yapmaya kalkıyor. 

Kendi çıkarlarınızı artık bir kenara bırakarak Halkı düşünmeye Halkın yanında olmaya ve Halkla birlikte Mücadele etmenizi tavsiye ederim. Gebze Halkı tarafından ödenen deprem paraları nerede diyeceğim malum cevap hepimiz nerede olduğunu biliyoruz. Bu kentin önceliği Galericiler Sitesi değil Depremdir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -