Gebze Panorama Haber

Özel Sürücü Kursları, KOTO’da toplandı
142
27 Aralık 2021 - 13:31

Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi (Bilişim, Eğitim ve Büro Malzemeleri Grubu) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren özel sürücü kursları, sektörel istişare toplantısında bir araya geldi. 15. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Yıldırım Yılmaz’ın, Komite Başkanı Handan Kümeli ve Komite Üyesi İsmail Aydemir ile birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye Sürücü Kursları Konfederasyon Başkanı/ TOBB Eğitim Sektör Meclisi Üyesi Dursun Önal da katıldı.

‘SINAV VE MEVZUAT DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMADI’

YILDIRIM YILMAZ

Sektör sorunları, gece sınavı başta olmak üzere, sınav ve mevzuat değişikliği konularının gündeme alındığı toplantıyı değerlendiren Meclis Üyesi Yılmaz, “Toplantımızda; basın yoluyla yapılan beyanlarla sınav ve mevzuat değişikliğinin sektör mensuplarının bilgisi ve onayı olmaksızın sanki gerçekleşmiş gibi ilan edilmesinin kesinlikle doğru olmadığı, gerçekleşeceği söylenen değişiklerin ne Avrupa müktesebatında ne de farklı gelişmiş ülke müktesebatlarında örneğinin olmadığı, ayrıca yapılması düşünülen bazı değişiklerin ülkemiz koşullarında coğrafi şartlar, sosyal ve kültürel şartlar göz önüne alındığında uygulanmasının mümkün olmadığı, uygulanmaya çalışılırsa ülkemizde uygulama birliğinin bozulacağı ve birçok ilde bu konuda daha önce yaşanmış olumsuz uygulamalara sebep olabileceği konularında ortak karara varılmıştır.

‘KOTO OLARAK MÜDAHİL OLACAĞIZ’

Ayrıca, daha taslak aşamasında olan, ilgili kamu kurumunun- kamuoyunun görüşüne dahi sunmadığı bir çalışmayla ilgili tüm sektör mensuplarının sorumlu davranmaları gerektiği hususunda fikir birliğine varılmıştır. Bu noktada, Kocaeli Ticaret Odası Eğitim Komitesi olarak gerekli çalışmalar yapılarak mevzuat çalışmalarına müdahil olunması konusunda oy birliği ile tavsiye kararı alınmıştır. Yapılan toplantıya sunumlarıyla büyük katkı sağlayan TOBB Eğitim Sektör Meclis üyesi ve Oda Üyemiz Dursun Önal’a ve değerli vakitlerini ayırarak yapılan bu önemli toplantıya katılım sağlayan Sürücü Kursu Kurucu ve Temsilcilerine Kocaeli Ticaret Odası Eğitim Komitesi olarak şükranlarımızı sunarız.

DURSUN ÖNAL

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri