Gebze Panorama Haber

Saadet Çayırova sordu: “İşçi seçiminde Başkan Çiftçinin kriteri nelerdir?”

Saadet Çayırova sordu: “İşçi seçiminde Başkan Çiftçinin kriteri nelerdir?”
147
07 Eylül 2022 - 11:23

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Sinan Aydemir, Çayırova Belediyesinde taşeron firmalarda çalışan işçilerin Belediye kadrosuna alımlarında uygulanan usul ve belirlenen kriterlerin yandaşlık üzerine belirlendiğini iddia etti. Konu ile alakalı yazılı bir açıklama yapan Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Sinan Aydemir şu açıklamalarda bulundu.

İŞÇİNİN HAKKI GASP EDİLİYOR!

Kocaeli İlçe Belediyelerinde yeni bir düzenlemeye gidilerek, Belediye taşeron firmalarında çalışan işçilerin Belediye kadrolarına alınması noktasında bir çalışma başlatılmıştı. Öncelikle bu düzenlemeyi işçilerimiz açısından çok önemli ve faydalı gördüğümü ifade etmek istiyorum. Ancak bu düzenlemenin AKP Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi’nin diğer uygulamaları gibi sağlıklı ve hakkaniyet temelli olmadığını çok kısa sürede görmüş bulunmaktayız. Sayın Çiftçi’nin kadroya alım kriterleri nedir acaba. Heşeri olmak mı? Meclis Üyesi oğlu ya da yakını olmak mı? AKP teşkilatlarından referanslı olmak mı? Özel kalem kontenjanından olmak mı? Nedir sizin kriteriniz? Bakınız bu bir haktır. Siz şu veya bu sebeple bu konularda kriter olarak hak ve hukuku öncelik almazsanız yaptığınız iş hak gaspı olur ve bununda vebalini ödeyemezsiniz.

ÇİFTÇİ’YE TAVSİYEM

‘Buradan Çayırova Belediye Başkanı Sayın Bünyamin Çiftçi’ye sesleniyorum. İşçi kardeşlerimizden gelen bu şikâyetleri ve uygulamalarda gördüğümüz haksızlıkların giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Size de tavsiyem şudur. Ne partinizin nede sizin ikinci bir iktidar döneminiz olmayacak. Gösterdiğiniz basiretsiz ve vizyonsuz yönetim sürecinizle başka bir siyasi oluşumda da yer bulmanız artık çok zor. Bu saatten sonra size parmakla yol gösterenleri değil hakkı, hukuku, liyakati, yani Çayırova halkının menfaatini öncelik alın, alın ki en azından kubbede hoş bir seda bırakmış olun’ dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri