Gebze Panorama Haber

Sağanak yağmur ve doluya yakalanan leylekler bölgemize sığındı

Sağanak yağmur ve doluya yakalanan leylekler bölgemize sığındı
153
27 Ağustos 2022 - 10:00

ÖZEL HABER: İstanbul ve bölgemizin özellikle kuzey kesimlerini dün etkileyen kısmen dolu eşliğinde yağan sağanak yağmur bölgemizden geçmekte olan yüzlerce göçmen kuşları da olumsuz etkiledi. Sağanak yağışa bölgemizde yakalanan göçmen leylekler Şekerpınar bölgesindeki toplu konutların çatılarına kondukları gözlendi.

Avrupa tarafından Afrika’ya gitmek için yola çıkan yüzlerce göçmen leylek kuşu, Anadolu yakasında Pendik Kurtköy-Şekerpınar bölgesi arasında İstanbul ve bölgemizin özellikle kuzey kesimlerini dün etkileyen kısmen dolu eşliğinde yağan sağanak yağmura yakalandı. Sağanak yağıştan ötürü bölgemize sığınarak Şekerpınar’daki göçmen konutlarının üzerine konan göçmen kuşların oldukça ıslandıkları, yoruldukları ve hırpalandıkları gözlendi.

Çevre sakinleri yağmurun ardından çatılarda dinlenen yüzlerce leylekleri ilgiyle izlerken, leylekler bütün bir geceyi çatılarda dilhenirken geçirdiler ve bu sabah erken saatlerde tekerar uçarak yola koyuldular.

Şekerpınarlılar, sert sağanak yağışa yakalanan göçmen kuşlardan yaralanan olmadığını ve hepsinin birlikte havalanarak gittiklerini açıkladılar. Haber: YILMAZ IŞIK/ Fotoğraflar: Çevre Sakinleri

Sağanak yağmura yolda yakalanan leyleklerin oldukça ıslandıkları ve bitkin düştükleri görüldü.

ŞİMDİ KURUNMA VE DİNLENME ZAMANI….

Göçmen leylek kuşları bütün geceyi Şekerpınar’daki toplu konutların çatılarında dinlenerek kurundular ve sabaha karşı erken saatlerinde havalanıp yollarına devam ettiler.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri