Gebze Panorama Haber

ŞAMPİYON YİYİCİ İŞBAŞINDA: Avustralya’dan gelip Şekerpınar’da okkalı cağ kebabını yedi şampiyon oldu

ŞAMPİYON YİYİCİ İŞBAŞINDA: Avustralya’dan gelip Şekerpınar’da okkalı cağ kebabını yedi şampiyon oldu
247
19 Ocak 2023 - 16:01

Mesleği ‘Profesyonel Yiyicilik ‘ olan Avustralyalı James Webby, Kocaeli’nin Çayırova ilçesi’ndeki bir kebapçının uzun zamandan bu yana aralıklarla düzenlediği Cağ Kepap yeme yarışmasında rekor kırarak 1 tam altın ve 10 Bin TL’nin sahibi oldu.

Çayırova Şekerpınar Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddes, üzerindeki Çardak Cağ Kebap ve Restoranın uzun zamandan bu yana aralıklarla düzenlediği Cağ Kebap Yarışması’nı sosyal medyadan gören ve başvuru yapan Profesyonel Yiyici James Webby, Avustralya’nın Sdney kentinden gelerek yarışmacı oldu.

Bu güne kadarki, yüzlerce kişinin katıldığı yarışmada, İzmirli bir katılımcının en iyi dereceyi yaparak 30 şiş cağ kebabıyla bir likte salata ve 1 içeceği 11 dakika 55 saniyede bitirdiğini söyleyen Çardak Cağ Kebap ve Restaurant’ın sahibi Rıdvan Dinç, yiyicilikte Avustralya’da 1, Amerika’da ise 10.luk ünvanı bulunan  James Webby’nin bu rekoru 4 Dakika 11 saniyeye taşıdığını ifade etti.

ŞAMPİYON YİYİCİ İŞBAŞINDA

Yarışmada, yeni kesilmiş cağ kebapları şişlerinden sıyırarak önündeki tabağa dolduran James Webby, daha sonra çatal kaşık kullanmadan etleri elleriyle ağzına götürüyor.  30 şiş cağ kebabı, 1 içecek ve salatayla birlikte 4 dakika 11 saniyede midesine indiren, sonrasında ise yarışma kurallarında olmamasına rağmen bir de tatlı tüketen  James Webby, Kocaeli’deki bu yarışmayı restaurantın sosyal medya hesabından gördüğünü söyleyerek cağ kebabının tasteatlas.com

TasteAtlas: Travel Global, Eat LocalWorld food atlastasteatlas.com

tarafından belirlenen  dünyanın en lezzetli 50 yemeği sıralamasında 9.’ncu olduğunu bildiğini söyledi.

Haber: Erol Polat

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -