Gebze Panorama Haber

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Şampiyonun Babasını ağırladık

Sürati ve tekniği ile “Rüzgarın Oğlu” lakabını alan, Dünyaca ünlü olan Karate Şampiyonumuz Eray Şamdan’ın Babası Karate Hocası Adnan Şamdan gazetemizi ziyaret etti. Gazetemizin yayın hayatında başarılar dileyen ünlü Hocamıza, Şampiyonun Babası Adnan Şamdan’ı Dünya Şampuyonu bir evladı yetiştirdiği için bizde kendisini ve şampiyonu tebrik ettik başarılarının devamını diledik.

Şampiyonun Babasını ağırladık
209
13 Ekim 2021 - 15:21

Dünya Karate Şampiyonumuz bölgemizin medar- ı iftiharı olan Eray Şamdan’ın  hem babası hem hocası olan Adnan Şamdan Hoca gazetemizi ziyaret etti. Şamdan gazetemize yayın hayatında başarılar diledi biz de kendisi ile  artık Dünya’nın karate müsabakalarında birbiri ardına aldığı başarılarla bütün Dünya’nın tanıdığı şampiyon gencimiz hakkında bir keyifli sohbet gerçekleştirdik.

Babası ve Hocası Adnan Şamdan oğlu Eray’ın daha küçük yaşlarda  karate sporuna başladığını,  Karateye resmi olarak 5 yaşında Gebze Şamdan Karate-Do İhtisas Kulübünde başladığını ifade etti.

25 Temmuz 1997 tarihinde Nevriye-Adnan Şamdan çiftinin oğulları olarak Gebze’de dünyaya gelen Eray Şamdan artık günümüzde tanınmış bir Dünya Şampiyonu oldu.

Sürat ve tekniği ile “Rüzgarın Oğlu” lakabını alan oğlu Eray’ın başarılarla dolu karate şampiyonluklarını aktaran Baba Adnan Şamdan, Eray’a sahip çıkan Darıca Belediyesi’ne bir kez daha teşekkür etti.  Şu anda Eray Şamdan  bir çok yerden teklif almasına arğmen halen Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu olarak ringlere başarı almak için çıkmakta.  Eray Şamdan, genç yaş kategorilerinde üst üste 7 kez Avrupa Şampiyonu olarak Avrupa Karate Federasyonu (EKF) tarihine geçti.

DARICA BELEDİYESİNİN GENÇ SPORCUYA SAHİP ÇIKMASI BİR ŞAMPİYON ORTAYA ÇIKARDI

Baba Adnan Şamdan Darıca Belediyesi’nin daha küçük yaşlarda oğlu Eray  Şamdan’a sahip çıkmasından ötürü müteşekkir. Önceki Dönem Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak zamanında Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu  olan Eray Şamdan’a günümüzde  Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın da destekleri çok büyük. Darıca Belediyesi sayesinde bütün müsabakalara katılan ve büyük dereceler alan Şampiyon Eray Şamdan da her vesile ile kendisine bu imkanı veren yetkililere müteşekkir.

GENÇ YAŞTA BAŞARILARLA DOLU BİR BAŞARI HİKAYESİ…

Kariyerinde 12 Türkiye şampiyonluğu bulunan sporcu, Türkiye’yi ilk kez 2012’de Azerbaycan’da yapılan Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonasında temsil etti ve ümitler kumite 52 kiloda Avrupa üçüncüsü oldu. Takip eden yıllar içerisinde üst üste altı Avrupa Şampiyonluğu elde etti. 12-15 Kasım 2015’te  Endonezya’nın  başkenti Cakarta’da yapılan 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasını ve ilk kez yer aldığı 21 yaş altı grubunda 60 kiloyu dünya şampiyonu olarak tamamladı. 2021 Büyükler Avrupa Şampiyonu oldu. Eray Şamdan’ın  ulusal, uluslararası ve bölgesel turnuvalarda da onlarca madalyası bulunuyor.

Eray Şamdan Olimpiyat tarihinde ilk defa  Japonya’nın Başkenti Tokyo’da düzenlenen Yaz Olipmiyatlarına da katılarak  karate branşında  Türkiye’ye ilk madalyayı getirdi.  Eray Şamdan Kumite 67 kilo finalde Steven Da Costa’yı yenerek  ikinci oldu ve gümüş madalya elde etti. 

Bölgemizin gururu olan Eray Şamdan ile onu yetiştiren Babası Adnan Şamdan Hoca’yı bizler de bir kez daha tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. YILMAZ IŞIK

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P