Gebze Panorama Haber

SON DAKİKA: İstiklal Caddesi’ndeki saldırı için Bakan Soylu: “ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz!”

SON DAKİKA: İstiklal Caddesi’ndeki saldırı için Bakan Soylu: “ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz!”
102
14 Kasım 2022 - 11:50
Son dakika... İstiklal Caddesi'nde PKK saldırısı! Bakan Soylu: ABD'nin taziyesini kabul etmiyoruz

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Taksim İstiklal Caddesi’ndeki patlama sonrası yaptığı açıklamada ” ABD Büyükelçiliği’nin taziye mesajını kabul etmiyoruz. Eğer saldırganı yakalamasaydık bugün Yunanistan’a kaçacaktı.” dedi.

Bakan Soylu’nun açıklaması şu şekilde; 

“Saldırının nerede koordine edildiğini biliyoruz. Biz bize verilen mesajı aldık ve bize verilen mesajın ne olduğunu da biliyoruz. Amerikan elçiliğinin taziye mesajını kabul etmiyoruz. Biz kimseye kalleşlik yapmıyoruz ama bu kalleşliklere tahammülümüz kalmamıştır. İstiklal Caddesi bizim nazlı kızımızdır. Eğer saldırganı yakalamasaydık bugün Yunanistan’a kaçacaktı.”

İLK BULGULAR: PKK/PYD 

Süleyman Soylu “Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde, PKK/PYD terör örgütü. Ve tekrar söylüyorum. Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bize bu acıyı yaşatanların daha misli ve kat kat acıyı yaşayabilecekleri bir karşılığı yakın bir zamanda onlara göstereceğiz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Mekanları cennet olsun. Ailelerinin, yakınlarının, dostlarının ve milletimizin başı sağ olsun.” diye ifade etti.

TERÖRİST SURİYE UYRUKLU Ahlam ALBASHIR

Öte yandan Taksim’deki saldırının faili terörist Suriye uyruklu Ahlam ALBASHIR olduğu ortaya çıkarıldı. İstanbul Terörle Mücadele ekiplerinin yıldırım operasyonu ile kıskıvrak saklandığı evde ele geçirilen teröristin sorgusunda PKK tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yaptığını itiraf etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri