Gebze Panorama Haber

Tavşanlı’da çıkan orman yangını söndürüldü, soğutma çalışmaları devam ediyor

Tavşanlı’da çıkan orman yangını söndürüldü, soğutma çalışmaları devam ediyor
220
10 Ağustos 2022 - 17:36

Gebze Tavşanlı’da öğleden sonra ormanlık alanda çıkan orman yangını söndürüldü, soğutma çalışmaları helikopterlerin de katılımı devam ediyor.

Gebze Tavşanlı köyünde öğleden sonra henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangın Kocaeli Büyükşehir itfaiyesi ile söndürme helikopterlerinin yoğun çalışmaları sonrası kontrol altına alındı. Yangını söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz yangının çıkış sebeplerinin araştırıldığını söyledi.

Vali Yavuz: “Gebze Tavşanlı Mahallesinde başlayan orman yangınına Devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek müdahale ediyoruz. Lütfen dikkatli ve tedbirli olalım!” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKGÖZ DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bölgede diğer protokol üyeleri ile birlikte incelemelerde bulunan ve yangın söndürme çalışmalarını yerinde izleyen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de gazetecilere yaptığı açıklamada: “Tavşanlı Mahallesi’nde, ormanlık alanda çıkan yangın havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Şu an soğutma çalışmaları devam ediyor. Geçmiş olsun.” dedi.

YANGINA SÖNDÜRDME HELİKOPTERLERİ DE EŞLİK ETTİ

Tavşanlı köyü sınırları içerisindeki hundalık ve ormanlık alanda çıkan yangına müdahale rüzgarlı havaya rağmen aralıksız olarak devam etti. Yangın söndürme ile soğutma çalışmalarına yangın söndürme helikopterleri de eşlik etti.

(FOTOĞRAFLAR: GEBZE BELEDİYESİ BASIN-YAYIN BÜROSU)

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -