Gebze Panorama Haber

Tepecik yakınlarında yangın çıktı

Tepecik yakınlarında yangın çıktı
175
25 Haziran 2022 - 12:28

Dilovası, Tepecik yakınlarında, bugün öğle saatlerine doğru bir su kaydırağı imalathanesinde yangın çıktı. Dilovası Tepecik köyünün güneydoğu kısmında dumanlar yükselince itfaiye ekiplerine haber verildi.

ÖZEL HABER: Çevre sakinlerince haber verilmesinin ardından yangına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye müfrezesince müdahale ediliyor. Yangın bölgesinden bilgi veren çevre sakinleri yangının çok daha fazla yayılmadan sündürülmeye başlandı ve kontrol altına alınmaya devam edildiği belirtiliyor.

Yangına jandarma ekiplerinin yanı sıra çok sayıda itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri sevk edilirken, Körfez ilçesi sınırları içerisinde Radar altında kalan yangın bölgesi, Köseler ve Tepecik köylerinden de rahatlıkla gözlendi.

HAVA RÜZGARLI VE YANGIN YERİ YÜKSEK GERİLİM HATTINA YAKIN BULUNUYOR

Havanın rüzgarlı olması söndürme ekiplerine de bir hayli güçlük verdiği de gelen bilgiler arasında. Ayrıca yangın yerinin bölgemizden geçmekte olan Yüksek Gerilim Hattının yakınlarında olması da korkuttu.

SAAT 13:00 CVARINDA YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ, SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan bölgeden gelen son bilgilere göre bölgedeki yangın saat 13:00 itibariyle kontrol altına alınarak söndürüldü. Bölgede şu anda itfaiye ekipleri tarafından soğutma çalışmalarının yapıldığı bildiriliyor.

Haber ve Fotoğraflar: Hatice TOPALOĞLU

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -