Gebze Panorama Haber

“Trafikte Hayatı Görünür Kıl” projesi Kocaeli’de start aldı
125
08 Ekim 2021 - 13:00

İçişleri Bakanlığı’nca trafik kazalarının azaltılması, gerek sürücülerde gerekse yaya ve tüm yol kullanıcılarında trafik bilincinin oluşması amacıyla, daha önceki yıllarda başlatılmış olan ve 81 ilde yürütülen “Öncelik Yayanın”, “Kırmızı Düdük”, “Kemerin Ses Getirsin” gibi önemli projelere bir yenisi daha eklendi.

Kocaeli İl  Emniyet Müdürlüğü’nce 2021 yılında hayata geçirilen ve yukarıda belirtilen projelerle aynı amacı taşıyarak bu projelerin devamı niteliğinde olan “Trafikte Hayatı Görünür Kıl” projesi kapsamında, Başiskele Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklara yönelik trafik eğitimleri dün İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nun katılımlarıyla start aldı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, parkta eğitime başlayan çocuklarla birlikte görülüyor.

İlimizde görevli trafik polislerince verilen eğitimde, çocuklarımıza trafik kuralları uygulamalı olarak ve oyunlar oynatılarak, büyük araçların kör noktalarından, yayaları ve diğer küçük araçları göremeyeceği kısımlarından ayrıntılı olarak bahsedilmiştir. Parkta yer alan eğitim parkurlarında ise çocuklar pedallı ve akülü arabalara bindirilerek karayolu üzerinde uymaları gereken trafik kuralları uygulamalı olarak gösterilmiştir. Böylelikle çocuklarımızın hem eğlenerek hem de öğrenerek trafik kurallarını öğrenmeleri sağlandı.

Ayrıca, proje kapsamında 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde ilimizde trafikte devamlı olarak kazaya karışma riski bulunan ticari taksi, belediye otobüsü ve okul servis sürücülere yönelik trafik eğitimlerine de başlandı. Araçların kör noktaları ve uyulacak genel trafik kuralları “Güvenli Sürüş Kuralları Eğitimi” adı altında ayrıntılı olarak anlatılmakta, söz konusu eğitim Sekapark’ta yer alan Kocaeli Kongre Merkezi’nde haftanın belirli günlerinde farklı gruptaki sürücülere yönelik devam ediyor.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca da hem öğrencilere hem de sürücülere yönelik trafik eğitimlerine ve etkinliklere hız kesmeden devam edileceği, tüm yol kullanıcıları üzerinde farkındalık oluşturmaya çalışılacağı bildirildi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri