Gebze Panorama Haber

Türel: ” Bu gece vesilesiyle herkesi Peygamber Efendimizin (S.A.V.) örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet ediyorum!”

Türel: ” Bu gece vesilesiyle herkesi Peygamber Efendimizin (S.A.V.) örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet ediyorum!”
247
28 Ekim 2020 - 14:13

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

Türel, yayımladığı mesajda, “Manevi huzur olmadan maddi huzuru bulmak mümkün değildir. Peygamber Efendimiz sadece İslam alemi için değil bütün insanlık için bir kurtuluş müjdesidir. Adaletle yönetilen, barış ve huzur dolu bir dünya, ancak O’nun getirdiği ilahi prensipler üzerine inşa edilebilir. Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz bu gece, İslam’ı tam manasıyla anlamak ve şuurlanmak için bir fırsattır. Bu gece vesilesiyle herkesi Peygamber Efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet ediyorum. Bu müstesna geceler hepimiz için birer fırsattır. Peygamber Efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hakim kılmak için çalışmalıyız. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında, kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu ancak O’nun rehberliği ile mümkün olacaktır”

Mehmet Akif’in; “Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta; Dişsiz mi bir insan, onu kardeşleri yerdi!” diye tarif ettiği bir dönemde, insanlığa rahmet olarak dünyaya teşrif eden Efendimiz (sas)’in getirdiği değerleri bugün daha iyi anlamak mecburiyetindeyiz.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in (sas) dünyayı teşrif buyurdukları MevlidKandili’nin ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, O’nu tanımadıklarından dolayı düşmanlık besleyenler için de bir hidayet vesilesi olmasını temenni ediyorum.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -