Gebze Panorama Haber

TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRDI: Küçük film yıldızı Yekta Süer kazandığını LÖSEV’e bağış yaptı

İzmirli evladımız, İzmir Güzeli Ajans’ın sinema sektörüne kazandırdığı ve Çağan Irmak’ın Yeşilcam dizisinde 2 bölüm rol alan 10 yaşındaki minik sinema aktörü Yekta Süer, küçükyaşına rağmen sosyal anlamda ne kadar büyük ve kocaman bir yüreği olduğunu kazandığı paranın bir bölümünü LÖSEV Vakfına bağışlayarak göstermiş oldu.

TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRDI: Küçük film yıldızı Yekta Süer kazandığını LÖSEV’e bağış yaptı
310
26 Haziran 2021 - 14:59

Ailesinin yönlendirmesiyle henüz 10 yaşında olmasına rağmen, dahil olduğu projeler ve geliştirdiği yetenekleriyle sanat yaşamında önemli bir kariyere sahip olan, 2.5 yaşında müzik eğitimine başlayan ve çok iyi derecede piyano çalarak  sanat yönü de ağır basan bir yaşama adım attığının işaretlerini veren Küçük Yekta, küçük yaşına rağmen yardımlaşma duygularını da attığı adımlarla  göstermeye başladı.

İZMİR GÜZELİ AJANS’IN KÜÇÜK YILDIZI KISA ZAMANDA PARLADI


Yekta Süer, bunun yanı sıra aldığı oyunculuk eğitimlerinin ardından İzmir Güzeli Ajans ile tanıştı. Burada aldığı profesyonel menajerlik hizmetiyle, birçok önemli projeye imzasını atan yönetmen Çağan Irmak’ın Yeşilcam dizisinde 2 bölüm yer aldı. BluTv’de yayınlanan dizideki performansı ile izleyenleri etkileyen İzmir’in küçük yıldızı, kazancının bir kısmı ile kendisine oyuncak alırken, bir kısmı ile de bağış yaptı. Küçük yaşına rağmen bu duyarlılığı ile de herkesin gönlünde yerini sağlamlaştırdı.
Babası Avukat Abdullah Süer; “Yekta sorumluluk bilinci olan bir çocuk, kazancının bir kısmı ile bağış yapmak istediğini söylediğinde onunla gurur duydum” şeklinde konuştu.

 

Biz de küçük yaşına rağmen, insanlık için kocaman yüreği çarpan Yekta ile Ailesine kocaman bir teşekkürü borç biliyoruz. Yolu açık olsun! YILMAZ IŞIK

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -