Gebze Panorama Haber

Ünlü Klarnet Virtüözü Mustafa Kandıralı İzmit’te anıldı

Ünlü Klarnet Virtüözü Mustafa Kandıralı İzmit’te anıldı
138
10 Ekim 2022 - 13:49

Halk TV’de canlı yayınlanan ‘Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar’ adlı TV programında birçok önemli isim anılırken, kentimizin değerli isimlerinden dünyaca ünlü Kandıralı klarnet virtüözü ve besteci Mustafa Kandıralı ’da unutulmadı. 

‘Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar’ adlı TV programı Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Teras Alanında gerçekleştirildi. Düzenlenen programda İzmit’in birçok önemli ismi ve kentimizde iz bırakan değerler anıldı. Dünyaca ünlü Klarnet Virtüözü ve besteci Mustafa Kandıralı da programda unutulmayan isimlerdendi.   

“DÜNYA ÇAPINDA BİR KLARNETÇİ”

‘Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar’ programında sahne alan Moğollar Grubunun ünlü ismi  Cahit Berkay, Mustafa Kandıralı hakkında şu ifadeleri kullandı; “Uzun yıllar beraber çalıştık, Mustafa Kandıralı’yı tanıma fırsatı yakaladım. Kendisi bırakın Türkiye’yi dünya çapında bir klarnetçiydi. 

“ONUN VÜCUDUNUN BİR PARÇASIYDI”

Gerçekten jazz müzisyenleri Mustafa Kandıralı’nın büyük hayranlarıydı. Biz gerek sahne, gerek stüdyo çalışmalarında hep karşılaşırdık. Dinleyebildiğim kadar da hayranlık besliyordum içimde. Kendisini severek dinlerdim. O enstrüman onun vücudunun bir parçasıydı, dünya çapında eşi benzeri olmayan bir klarnet tonu vardı.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri