Gebze Panorama Haber

Vali Seddar Yavuz’un Eşi Selda Yavuz; Bayram Arifesi Öncesi Şehit Yakınları ve Gazilerimizi Yalnız Bırakmadı

Vali Seddar Yavuz’un Eşi Selda Yavuz; Bayram Arifesi Öncesi Şehit Yakınları ve Gazilerimizi Yalnız Bırakmadı
391
29 Temmuz 2020 - 12:49

Devletimizin sıcak elini hissettirmek ve insanımızın gönlüne girmenin amaçlandığı “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında, Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz sosyal amaçlı ziyaret ve temaslarını sürdürmeye devam ediyor.

Kurban Bayramı öncesinde ziyaretlerine devam eden Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, ziyaretlerinin ilkine Siirt’in Eruh ilçesinde askerlik görevini ifa ettiği sırada iç güvenlik operasyonu sırasında Gazi olan Adnan Öz ve ailesini evlerinde  ziyaret ederek başladı. Siirt’in Kurtalan ilçesinde iç güvenlik çatışması sonucu askerlik görevini ifa ettiği sırada Gazi olan Yaşar Kaya ve ailesini ziyaret eden Bayan Yavuz, son Gazi ve Gazi yakını ziyaretini ise İstanbul’da teftiş sırasında yaşanan kaza sonucu Gazi olan Cengiz Yekvücut ile ailesine gerçekleştirdi.

Gaziler ve gazi ailelerinin hal, hatırlarını soran Bayan Selda Yavuz, gazilerimizin her zaman yanlarında olduklarının mesajını verdi.

Bayan Yavuz; Kilis’te nöbet yerine gitmeden önce yaşadığı kaza sonucu şehit olan Er Yavuz Yılmaz’ın annesi Zeynep, Babası Fehmi Yılmaz’ı ziyaretinin ardından,  Şırnak’ta iç güvenlik operasyonunda şehit olan Jandarma Er İskender Ercan’ın annesi Zeynep, babası Recep Ercan’ı da ziyaret edip, hal ve hatırlarını, bir talepleri olup olmadığını sorarak, acılarını paylaştı ve bir kez daha  Allah’tan sabırlar diledi.

 
Ziyaret dolayısıyla memnuniyetlerini ifade eden şehit aileleri “Sayın Valimizin değerli eşinin bizleri unutmayarak, evlerimizde ziyaret etmesi bizler için ayrı bir mutluluk. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dediler.

 
Bayan Yavuz, şehit ve gazi ailesi ziyareti sonrasında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımıyla yaşamını sürdüren beş aileyi ziyaret  ederek, mübarek bayram öncesinde bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Bayan Yavuz’u görünce çok sevindiklerini söyleyen aileler “mübarek Kurban Bayramı öncesi Vali eşinin evlerimize kadar gelerek, sorunlarımızı dinleyip, çözümü konusunda ilgilenmesi ve bizlere gösterdiği samimi ve yakın ilgilisi bizleri çok sevindirdi.  Allah’ım kendisinden razı olsun. Bizleri unutmadığı için Sayın Valimize ve değerli eşi Selda Yavuz Hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz sosyal amaçlı ziyaret ve temaslarda bulunduğu “Gönülden Gönüle” projesinin başlatıldığı günden bu güne kadar 12 Şehit yakını ve Gazimiz ile 16 ihtiyaç sahibi aileyi ziyaret etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -