Gebze Panorama Haber

Vali Yavuz, Şehit Aileleri ve Gazilerimizi Unutmadı

Vali Yavuz, Şehit Aileleri ve Gazilerimizi Unutmadı
362
15 Temmuz 2020 - 11:49

Her fırsatta şehit aileleri ve gazilerimiz ile bir araya gelen ve onların dertlerini, sıkıntılarını dinleyen onlarla yakın ilişki içerisinde olan Vali Seddar Yavuz 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü öncesi ziyaretlerde bulundu. 

Ziyaretlerinde Deniz Eğitim-Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, Derince Kaymakamı Cemil Aksak, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Müftüsü Sinan Cihan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mesut Yalçın eşlik ettiler.

İlk olarak 15 Temmuz Gazimiz Hasan Hüseyin Çiçek‘i İzmit’teki evinde ziyaret eden Vali Seddar Yavuz,  burada gazimiz ve ailesiyle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Ziyarette bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Vali Yavuz: “Sizlerle elimizden geldiği kadar yakın bir ilişki içinde olmaya, sizlerin dertleri ile sorunları ile ilgilenmeye gayret edeceğiz.” dedi.

Bir diğer ziyaretleri 15 Temmuz şehidimiz Polis Memuru Serdar Gökbayrak’ın baba ocağına oldu. Şehidimizin ailesinin hal ve hatırını soran, ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Vali Yavuz: “sizler için ne gerekirse yaparız” diyerek, kapısının her zaman şehit aileleri ve gazilerimize açık olduğunu belirtti.

Vali Yavuz’un bir diğer ziyareti 15 Temmuz Gazimiz Halil İbrahim Koşdaş’a oldu.  Gazimiz ile bir süre sohbet eden ve hal hatırını soran Vali Yavuz, gazimizin ailesiyle de yakından ilgilendi.  15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayacaklarını ve yeni nesillere de unutturmayacaklarını belirten Vali Yavuz; “Vatanımız uğruna canlarını hiç düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.” diyerek, bir sonraki programına geçmek üzere helalleşerek ayrıldı.

Vali Seddar Yavuz, şehit aileleri ve gazilerimize yaptığı ziyaretleri kapsamında son ziyaretini İzmit Akmeşe’de ikamet eden 15 Temmuz Gazimiz Muhammed Durak’a yaptı. Burada gazimiz ve ailesi tarafından karşılanan Vali Yavuz, bir süre sohbet ederek, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Ziyaretlerde şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Sinan Cihan tarafından tüm şehit ve merhum gazilerimiz için dualar edildi. 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -