Gebze Panorama Haber

Vali Yavuz’dan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı

Vali Yavuz’dan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı
67
01 Ekim 2022 - 11:49

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı Yayınladı. Vali Yavuz’un Mesajı Şöyle:

Yaşlılık, her insan için değişik mânâ ve önem ifade etmekte olup bu yönüyle hayatın çok özel bir dönemidir.

Aziz Milletimiz tarihin her döneminde yaşlılarını el üstünde tutup baş tacı etmiş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş ve bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. Bununla birlikte bizler atalarına; anne ve babalarına hizmeti, onların ihtiyaçlarının karşılanması için gösterilen gayreti, ibadet kabul eden bir dinin ve medeniyetin mensuplarıyız.

Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleri olan yaşlılarımızla sık sık bir arada olup, onlara hak ettikleri değeri göstermekteyiz.

Bizleri yetiştiren, koruyup kollayan değerli büyüklerimizin ihtiyaç duydukları bu dönemde, yaşama sevinçlerini kaybetmeden, sağlıkla huzur içinde yaşamalarına katkı sağlamak, hak ettikleri saygı ve sevgiyi eksiksiz bir biçimde göstererek gönüllerini hoşnut tutmak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin öncelikli görevlerimizden biridir.

Devletimiz, dünyaya örnek olabilecek güzellikte bir organizasyonla; yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın evlerine kadar giderek bütün ihtiyaçların karşılanmasını sağlamıştır. Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili bütün kurum, kuruluş ve gönüllülerimizle İlimiz genelinde özellikle yaşlılarımız ve kronik hastalarımıza yönelik Evde Bakım ve Evde Sağlık Hizmeti, Sağlık Yardımı, Temel İhtiyaç ve diğer yardımlar olmak üzere birçok talep karşılanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” nü en içten dileklerimle kutlar, aileleri ile birlikte yaşama sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Seddar YAVUZ

  Kocaeli Valisi            

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri