Gebze Panorama Haber

Vali Yavuz’dan Turizm Haftası Mesajı  

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Yavuz’un mesajı şöyle:

Vali Yavuz’dan Turizm Haftası Mesajı  
185
14 Nisan 2022 - 12:08

Ülkelerin ekonomik kalkınmasında önemli bir görev üstlenen turizm, kültürlerarası ilişkilerin geliştirilmesinde büyük önem arz eden bir barış meşalesi gibi dünyamıza ışık tutan bir sektör haline gelmiştir. Turizm faaliyetleri ile bireyler yaşadıkları çevre dışındaki yaşanmışlıkların, güzelliklerin farkına varmakta ve gerçekleştirdikleri turizm gezileri ile daha pozitif düşünceler çerçevesinde donanımlar kazanmaktadırlar.

Turizm Haftasının turizm sektörünün ülke ekonomisindeki öneminin vurgulanması, ilimizin ve ülkemizin olumlu imajının daha da sağlamlaştırılması için yurttaşlarımıza ve turizm sektörüyle yakın ilişki içerisinde olan herkese anlatılarak bir farkındalığa ve hareketliliğe vesile olması en büyük temennimizdir.

Kökleri tarihin derinliklerine uzanan, nice medeniyetlerin gelip geçtiği, imparatorluklar şehri İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı olan Kocaeli’nin her adımında tarih, her köşesinde geçmişten izler bulunmaktadır. Karadeniz kıyısındaki birbirinden güzel koyları, denize sıfır noktasından başlayan yemyeşil bitki örtüsü, Kartepe Kayak Merkezi, doğal park ve mesire alanları, termal su kaynakları ve eşsiz güzellikleri ile turizm çeşitliliğinin yaşanabildiği ender iller arasındadır.

Kocaeli, Türkiye genelinde kurumsal kapasitesi çok yüksek olan bir şehirdir ve Kocaeli Turizm Master Planı ve Markalaşması çerçevesinde yapılan çalışmalarla Kocaeli’yi daha çok vitrine koyduğumuzu memnuniyetle görüyorum.    Dolayısıyla Kocaeli’ye her yönüyle sahip çıkarak nerelisin dendiğinde nerede yaşadığımıza odaklanmalı ve Kocaeli’de yaşayan 2 milyonu aşkın hemşehrimizle beraber Kocaeliliyim denmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kocaeli’nin sahip olduğu derinlik, güzellik ve zenginlikleri ile Türkiye’nin turizm sektöründeki gelişimine katkı sağlamasını ve ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını temenni ediyor, Turizm Haftasını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Seddar YAVUZ

   Kocaeli Valisi            

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -