Gebze Panorama Haber

Vali Yavuz’un 2022- 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Mesajı

Vali Yavuz’un 2022- 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Mesajı
342
11 Eylül 2022 - 10:58

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz 2022- 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Vali Yavuz’un Mesajı Şöyle:

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik, yavrularımız, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımız, velilerimiz, değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle kendilerini güçlendirip, gelişmelerini hızlandırmaktadır.

Bu hedefi gerçekleştirmek için, eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlara uygun, yüreği insan sevgisi ile dolu, Aziz Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.

12 Eylül 2022 Pazartesi günü 1.460 okulumuzda, 418.602 öğrencimiz ve 27.220 öğretmenimiz yeni bir şevk ve heyecanla 16 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek olan yoğun ve yorucu bir sürecin başlangıcını yapacaklardır.

Öğrencilerimizin çok daha iyi eğitim alması için son yıllarda ilimizde çok önemli eğitim yatırımları yapılmıştır. Fiziki yeterlilik açısından ülkemizin en iyi illeri arasında bulunmaktayız.  Şüphesiz çocuklarımızı emanet edeceğimiz fedakâr yönetici ve öğretmenlerimiz ile birlikte velilerimizin, hayırsever vatandaşlarımızın ve eğitime gönül vermiş, eğitimin önemini ve değerini benimsemiş her kesimdeki insanımızın katkısı büyük önem taşımaktadır. İlimizde eğitim kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalardaki katkılarından dolayı emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bütün eğitim çalışanlarımız adına verimli geçmesini temenni ediyor, bilginin hâkim olduğu bir toplum dileklerimle ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum.

  Seddar YAVUZ

   Kocaeli Valisi            

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

casino siteleri - slot siteleri