Gebze Panorama Haber

Valilik’ten açıklama, “Uydurma haber hakkında inceleme başlatıldı!”

Valilik’ten açıklama, “Uydurma haber hakkında inceleme başlatıldı!”
304
20 Ekim 2020 - 10:05

Kocaeli Valiliği, İzmit’te yayın yapan bir internet sitesinde yer alan “Cinci Hoca, Karı Kocaya Tecavüz etti” başlıklı haber ile ilgili yapılan araştırmada Güvenlik Güçlerimize ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na herhangi bir müracaatın olmadığı gibi konuyla ilgili herhangi bir soruşturma bulunmadığı tespit edildiği belirtilerek uydurma haber yapıldığı gerekçesiyle söz konusu site yönetimi hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Açıklama şöyle:

T.C. KOCAELİ VALİLİĞİ İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü                                                                                                                            19.10.2020

                                                                                 

BASIN AÇIKLAMASI

         İlimiz İzmit ilçesi merkezli yayın yapan www.seskocaeli.com isimli internet haber sitesinde 19.10.2020 günü yer alan “Cinci Hoca, Karı Kocaya Tecavüz etti” başlıklı haber ile ilgili yapılan araştırmada Güvenlik Güçlerimize ve Cumhuriyet Başsavcılığı’mıza herhangi bir müracaatın olmadığı gibi konuyla ilgili herhangi bir soruşturma bulunmadığı tespit edilmiştir.

         Haberin tamamıyla gerçek dışı ve yalan haber olması sebebiyle, haberi yapan kişiler hakkında “Suç Uydurma’’ suçundan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


  KOCAELİ VALİLİĞİ

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -