Gebze Panorama Haber

Valilik’ten ve Büyükşehir’den Bölgemiz İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

Valilik’ten ve Büyükşehir’den Bölgemiz İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı
287
27 Haziran 2022 - 14:52

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ayrı ayrı bir basın duyurusu yaparak bölgemizde bugün meteorolojik verilere göre oluşabilecek kuvvetli yağışlı hava kitlesi konusunda uyarı yaptılar Valilik ile Büyükşehir’in bu konudaki duyuruları şöyle:

Marmara’nın Doğusunda Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; 

Yarın (Pazartesi) öğleden itibaren Sakarya çevrelerinde zamanla Kocaeli, İstanbul, Yalova beklenen sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Sakarya’nın kuzey ve doğusunda yer yer çok kuvvetli (51-80kg/m2) olması beklendiği bildirilmiştir. 

Yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde başlayarak ertesi gün (Salı) akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin  edilen kuvvetli yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

KOCAELİ VALİLİĞİ

Büyükşehir’den kuvvetli yağış uyarısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri 27 Haziran Pazartesi (bugün) günü başlayıp 28 Haziran Salı sabahına kadar sürmesi beklenen şiddetli yağış için Kocaelili vatandaşları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre yağışların yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

BÜYÜKŞEHİR TEYAKKUZA GEÇTİ

Vatandaşların, ani sel, su baskını, yıldırım ile yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları gerektiği aktarıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye başta olmak üzere İSU, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerini teyakkuza geçirdi. Aşırı yağışlar nedeniyle yaşanılabilecek olumsuzlara karşı gerekli önlemler alındı. Yaşanılabilecek olumsuz durumlarla karşılaşan vatandaşların 112’den yardım isteyebileceği hatırlatıldı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -