Gebze Panorama Haber

Valilik’ten yağış uyarısı

Valilik’ten yağış uyarısı
399
30 Ekim 2020 - 14:11

Bugün bölgemizde etkili olması beklenen sağanak yağış ve fırtınaya karşı Kocaeli Valiliği’nin yazılı açıklaması şu şekilde;

Meteoroloji’nin raporuna göre, bölgemizde hafta sonu yağışlı geçecek. Bugün çok şiddetli olmamakla birlikte, gün boyu yağış bekleniyor. Yağışlar yarın ve pazar günü de devam edecek. Pazartesi günü havanın açık geçmesi bekleniyor.

Bölgemizde hava sıcaklığı en yüksek 21 dereceye çıkacak. Gece sıcaklıkları ise 12 dereceye kadar iniyor.

“Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; 30.10.2020 Cuma günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek sağanak ve yer yer gök  gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Marmara’nın doğusu (Bursa ,Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) ile zamanla Batı Karadeniz’in kıyı kesimlerinde (Düzce, Zonguldak, Bartın) kuvvetli  (21-50 kg/m2), İstanbul’un Anadolu yakasının kuzey kesimleri ile Kocaeli’nin Kandıra, Sakarya’nın Kaynarca ve Ferizli ilçelerinde yer yer çok kuvvetli  (50-75 kg/m2) olması beklendiğinden su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -